Żywe diamenty
w Koronie Maryi

Żywe Diamenty z Korony Maryi
Żywe Diamenty z Korony Maryi

Do 8 września 2017 roku obchodzony jest rok Jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi. Miało to miejsce w 1717 r. Korony przesłał papież Klemens XI. Było to pierwsze w świecie takie wydarzenie poza Rzymem.

– Dziś pragniemy ukoronować Maryję już nie złotymi koronami, ale naszym ewangelicznym życiem – tak ojcowie Paulini zachęcają do swojej akcji, by każdy z nas -wierzących – mógł złożyć dar Maryi i zostać diamentem w jej żywej koronie.

Opiekunowie Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zachęcają, by chętni przesyłali na Jasną Górę swoje zdjęcia. Na ich odwrocie należy napisać swój duchowy dar dla Maryi – może to być na przykład dobry uczynek lub modlitwa. W zamian otrzymamy zdjęcie obrazu Marki Boskiej Częstochowskiej.

Ojcowie z Jasnej Góry idą z duchem czasu. Postała specjalna strona internetowa KoronaMaryi.pl i aplikacja na smartfona. Celem jest także zdobycie dla Matki Boskiej ,,nowego kontynentu” – ten kontynent to Internet.

Patronat nad Jubileuszem oraz akcją Żywa Korona Maryi objęła Konferencja Episkopatu Polski wraz z przewodniczącym – arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim.

maryja1_d

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *