Żychlin: rozbój wieczorową porą. Sprawcy zatrzymani

Policjanci z Komisariatu Policji w Żychlinie zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o dokonanie rozboju. Napastnicy zaatakowali 24-latka, a następnie ukradli mu telefon komórkowy i pieniądze. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Sąd zadecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

– Do zdarzenia doszło 23 marca około godz. 20.00 w Żychlinie – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Tam na jednej z ulic dwóch mężczyzn zaatakowało pokrzywdzonego. Sprawcy wciągając go do jednej z klatek schodowych w bloku i grożąc pobiciem zabrali mu telefon komórkowy oraz pieniądze. Mężczyźnie udało się uciec i natychmiast powiadomił policję. Mundurowi razem z pokrzywdzonym zaczęli sprawdzać przyległe ulice. W pewnym momencie pokrzywdzony zauważył napastników. Mężczyźni na widok radiowozu podjęli próbę ucieczki.

Zdecydowana reakcja policjantów doprowadziła do zatrzymania podejrzewanych, którzy trafili do policyjnego aresztu. Byli nietrzeźwi. Ponadto podczas przeszukania przy jednym ze sprawców policjanci znaleźli dilerkę z marihuaną. Odzyskano także skradzione mienie. 34 i 49 letni mieszkańcy Żychlina usłyszeli zarzuty rozboju. Obaj są znani policji i byli już wcześniej notowani. Dodatkowo 34 latek usłyszał zarzut za posiadanie środków odurzających. 25 marca 2018 roku Sąd zdecydował, że mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *