Żychlin: Policjant po pościgu zatrzymał chuligana

Policjant z kutnowskiej drogówki dogonił uciekającego chuligana, który parę minut wcześniej uszkodził skrzynkę energetyczną na jednej z ulic w Żychlinie. Mężczyzna był pijany. Został zatrzymany w policyjnym areszcie. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 – Do zdarzenia doszło 11 listopada 2017 roku w Żychlinie. Około godz. 2.20 w nocy funkcjonariusze ruchu drogowego wykonując czynności dotyczące uszkodzenia samochodu usłyszeli głośne odgłosy uderzania –  informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Wzbudziło to czujność mundurowych , którzy natychmiast poszli w kierunku z którego dochodził hałas. W pewnym momencie zauważyli jak młody mężczyzna z całą siłą kopie w skrzynkę energetyczną, z której odpadła obudowa. Wandal na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg. Do zatrzymania doszło po około 5 minutach w jednej z kamienic, do której wbiegł podejrzewany.

Sprawcą okazał się 18 letni mieszkaniec Żychlina, którego osadzono w policyjnym areszcie. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Usłyszy zarzut uszkodzenia mienia o charakterze chuligańskim za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *