Znów tytoń i alkohol bez znaków akcyzy

24 kwietnia 2018 kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego po raz kolejny prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnymi wyrobami tytoniowymi.

Łącznie zabezpieczono ponad 6 700 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 11 kg tytoniu oraz 39 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. –  Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku

Policjanci z kutnowskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej monitorując środowisko przestępcze podejrzewali, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kutnowskiego prowadzona jest działalność nielegalnego handlu papierosów i alkoholu. 24 marca 2018 roku wspólnie z funkcjonariuszami kontroli Celno-Skarbowej zapukali do drzwi wytypowanego mieszkania. Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia właścicieli posesji. Znaleziono tam ponad 6700 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, 11 kg tytoniu oraz 39 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia. Wstępne obliczenia wskazują, że z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego Skarb Państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie w wysokości ponad 16 tysięcy złotych.

Za paserstwo akcyzowe grozi właścicielowi nielegalnych wyrobów akcyzowych kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *