Znamy Złotą Różę w konkursie profesjonalnym!

Róża Chippendale wyhodowana przez Szkółkę Róż i Krzewów Ozdobnych Rosa Spasówka została wyróżniona Złotą Różą podczas Ogólnopolskiej Wystawy Róż w Kutnie.

Srebrną Różę otrzymała Hansestadt Rostock wyhodowana przez Gospodarstwo Ogrodnicze Mariusza Sobieszka.  Brązowa Róża to Dinky,wyhodowana przez Szkółkę Róż dr Adama Choduna.

Zwycięzców ogłoszono podczas Międzynarodowej Konferencji Różanej, która w sobotę odbyła się w Kutnie. Najpiękniejsze róże można oglądać w Kutnowskim Domu Kultury, gdzie zostały specjalnie wyeksponowane. Zwycięska róża zdobyła aż 89 punktów.

 – Przyznawaliśmy punkty karne przede wszystkim za oznaki chorób grzybowych na kwiatach – mówił Łukasz Rojewski, prezes Polskiego Towarzystwa Różanego. – Pogoda w tym roku różom nie sprzyjała. Nie było przedwiośnia, a w kwietniu rozpoczęły się wysokie temperatury i podobna aura trwa aż do tej pory.

Podczas Konferencji Różanej udało się, niestety, wręczyć tylko Brązową Różę. Hodowcy, którzy otrzymali srebrną i złotą nagrodę do Kutna nie przyjechali. Choć na brak przedstawicieli tej branży nie możemy podczas tego Święta Róży narzekać. Być może spowoduje to jeszcze większe zainteresowanie hodowców branżowymi imprezami organizowanymi w Kutnie.

Róże mają swoje kategorie. Zwycięska Chippendale jest klasyfikowana w kategorii R czyli Retro.

Konkurs o Złotą Różę

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *