Żłobek miejski ,,Wesoła łąka” już otwarty

Po uzyskaniu wymaganych opinii i decyzji stosownych służb rozpoczął dziś funkcjonowanie Żłobek Miejski „Wesoła łąka”, który przyjął pierwszych podopiecznych. Żłobek przy ul. dra A. Troczewskiego 2 powstał przy wsparciu środków unijnych. Łączny koszt realizacji zadania to prawie 3,7 mln zł, przy dofinansowaniu z UE – 2,5 mln zł.

 – To nowoczesny, dobrze wyposażony i przyjazny dzieciom w wieku do 3 lat obiekt – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Parter budynku z utworzonymi pomieszczeniami: salą zabaw, sypialnią, szatnią z toaletami został dostosowany do potrzeb dzieci starszych w wieku do 3 lat. Natomiast I piętro to bawialnie, sypialnia dla dzieci młodszych. W obiekcie znajdują się dwie kuchnie odrębne dla każdej grupy wiekowej dzieci, pomieszczenia gospodarcze jak m.in. pralnio-suszarnia, wózkownia, gabinet pielęgniarki czy separatka. Budynek żłobka wyposażony jest w windę. Przy budynku do dyspozycji najmłodszych dostępny jest też plac zabaw z piaskownicą.

Żłobek jest czynny w godz. 6.00 – 17.00 zgodnie z deklaracjami i potrzebami rodziców. Funkcjonują dwie grupy żłobkowe: dzieci młodszych z roczników 2017/ 2018 i dzieci starszych z rocznika 2016. Opiekę nad dziećmi sprawuje 8 opiekunek dziecięcych oraz pielęgniarka. Obowiązki dyrektora żłobka pełni pani Małgorzata Nowicka

Oficjalne otwarcie połączone ze zwiedzaniem placówki  planowane jest na początku grudnia br.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *