Zlikwidowano dwie dziuple z nielegalnym tytoniem

Zlikwidowano dwie dziuple z nielegalnym tytoniem

18 i 19 stycznia 2018 kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego prowadzili działania wymierzone w handel nielegalnym tytoniem. Łącznie zabezpieczono 21.260 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu. Wstępne obliczenia wskazują, że skarb państwa mógł zostać narażony na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na łączną kwotę ponad 25.600 zł.

– Pierwsze działania kutnowscy policjanci przeprowadzili 18 stycznia 2018 roku. Z informacji uzyskanych przez policjantów wynikało, że w jednym ze sklepów w miejscowości Żychlin handluje się nielegalnymi papierosami – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. –  Tego dnia funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą oraz z Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego odnaleźli w sklepie z warzywami ponad 13.600 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ponadto funkcjonariusze dokonali przeszukań mieszkania 35-letniej właścicielki obiektu handlowego. Łącznie tego dnia w wyniku podjętych działań zabezpieczono ponad 15.700 sztuk papierosów.

Dzień później mundurowi, także w jednym ze sklepów, tym razem na terenie Kutna, ujawnili ponad 5.500 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz 9,5 kg tytoniu.  W tej sprawie zarzuty usłyszała 24-latka. Za ten czyn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a także wysoka grzywna. Wstępne oszacowano, że skarb państwa mógł zostać narażony łącznie na uszczuplenie z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego na ponad 25.600 zł.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *