Zielonej Osi Miasta może nie być… wcale. Dlaczego?

Kilka tygodni temu odbył się piąty przetarg na dwuczęściowe zadanie ,,Zielona Oś Miasta”. Założeniem projektu jest uporządkowanie i upiększenie terenów nad Ochnią. Teraz przetarg unieważniono i… kolejnego przetargu może już nie być.

Jak informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno, po przeprowadzonej analizie ofert złożonych w postępowaniu o udzieleniu zamówienia w ramach projektu pn. „Zielona oś miasta”:

  • w części I zamówienia – budowa ścieżki turystycznej pieszo-rowerowej oraz wykonanie oznakowania szlaków turystycznych – unieważniło postępowanie przetargowe z uwagi na przekroczenie kwoty przeznaczonej na realizację tej części zadania;
  • w części II zamówienia – zagospodarowanie terenów turystyczno-rekreacyjnych nad rzeką Ochnią wraz z rozarium – unieważniło postępowanie przetargowe z uwagi na odrzucenie przedłożonej oferty ze względów formalnych.

– Bardzo żałuję, że postępowanie nie zostało rozstrzygnięte, ale nie było to możliwe ze względów formalnych. Był to już 5 przetarg i taka sytuacja nie miała miejsca do tej pory. Jednakże obecnie realizacja tego przedsięwzięcia będzie uzależniona od decyzji Marszałka Województwa Łódzkiego o przesunięciu terminu realizacji zadania o rok. Z taką prośbą wystąpiliśmy do Marszałka i oczekujemy na pozytywną odpowiedź – wyjaśnia Jacek Boczkaja Zastępca Prezydenta Miasta Kutna.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *