Zatrzymał pijanego będąc na urlopie

Zatrzymał pijanego kierowcę
Policjant podczas wolnego dnia zatrzymał pijanego kierowcę

Policjant pełniący na co dzień służbę w Wydziale Ruchu Drogowego kutnowskiej komendy będąc na urlopie wypoczynkowym zatrzymał nietrzeźwego kierującego. 42-letni mieszkaniec powiatu łęczyckiego kierując oplem astra miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

 – Do zatrzymania doszło 28 listopada 2016 roku o godzinie 14.05 w miejscowości Byszew w gminie Kutno – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Jadący prywatnym samochodem funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego zauważył pojazd opel astra, którego kierujący nie zachowywał prostolinijnego toru jazdy. Policjant zatrzymał opla, a gdy otworzył drzwi okazał się, że kierujący jest w takim stanie, że praktycznie nie można z nim było nawiązać żadnego kontaktu.

Wezwani na miejsce zdarzenia mundurowi ustalili stan trzeźwości mężczyzny. Kierowca miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec powiatu łęczyckiego wkrótce odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *