Zarząd powiatu bez zmian. Ale większości nie ma

Dziś rada powiatu zdecydowała, że Krzysztof Debich zostanie na stanowisku starosty do końca kadencji. 11 radnych zagłosowało za odwołaniem obecnego starosty, 9 było przeciw, a 1 z oddanych głosów był nieważny.

Aby skutecznie odwołać urzędującego starostę potrzeba aż 3/5 głosów – odwołanie jest więc znacznie trudniejsze niż powołanie. Choć większość radnych zagłosowała za odwołaniem Krzysztofa Debicha z funkcji starosty, to jednak do odwołania głosów nie wystarczyło.

Czy Krzysztof Debich jest dobrym starostą, czy też równie kiepskim jak jego poprzednicy na tym stołku? – sami państwo musicie odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy łatwiej o dobrego, empatycznego lekarza w szpitalu czy trudniej? Czy kolejki w wydziale komunikacji są mniejsze, czy też nie? Czy urzędnicy są milsi? Większość mieszkańców styka się z samorządem powiatowym sporadycznie i – niestety – większość z nas nie wie, czym się samorząd powiatowy zajmuje. To pozwala dobrze opłacanym samorządowcom z powiatu prowadzić gierki ,,polityczne”, urządzać sobie połajanki na sesjach i nie przejmować się zdaniem wyborców, którzy tak naprawdę potrzebni są tylko do tego, by płacić podatki na utrzymanie zbytecznego szczebla tak zwanego ,,samorządu”.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *