Zaproszenie na promocję książki Kazimierza Ciążeli

Kazimierza Ciążeli przedstawiać nie trzeba. Jest znanym kutnowskim gawędziarzem, myśliwym i – od jakiegoś czasu – specjalizuje się we fraszkach. Towarzystwo przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza na promocję nowej książki pana Kazimierza.

Tytuł najnowszego tomu fraszek to ,,Przemijanie. Rymowanki na bis”. Promocja książki i spotkanie z autorem odbędzie się 5 kwietnia (w piątek) o godz. 18 w Dworku Modrzewiowym. Wstęp wolny.

 – Poeta emeritus – Kazimierz Ciążela jest gawędziarzem, który ma dar opowiadania, magikiem, który potrafi swoją gawędą oczarować, a jednocześnie osobą, która potrafi uchwycić w swojej twórczości klimat naszych małych codziennych spraw i przekazać swoją twórczością coś ważnego – tak przedstawiciele TPZK prezentują swego kolegę. – Kazimierz Ciążela jest także myśliwym, dobrze znanym wśród polujących na terenie okręgu kutnowskiego. O swoim hobby wie chyba wszystko, jest autorem opracowania o łowiectwie pod tytułem „Upolowane w pamięci” oraz „…opowieść o „Dziku”. Publikacja pod tytułem „Upolowane w pamięci” została wydana prywatnie w roku 2006. Pozycja ta spotkała się z uznaniem odbiorców i zyskała przychylną recenzję, jaką zamieścił w Kutnowskich Zeszytach Regionalnych ś.p. Andrzej Urbaniak, wówczas prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

foto: TPZK

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *