Zadbajmy o bezpieczeństwo przy sprzątaniu grobów

Wiele osób rozpoczęło już porządki na grobach bliskich przed uroczystościami Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. Pamiętajmy, że w tym okresie wraz ze wzrostem natężenia ruchu w komunikacji publicznej, na cmentarzach i ulicach wzrasta aktywność drobnych złodziei liczących na naszą nieuwagę i łatwy zysk.

Dlatego też policja przygotowała kilka rad, które pozwolą w spokoju i zadumie spędzić ten szczególny czas.

 – Aby nie stać się ofiarą traumatycznych wydarzeń należy na cmentarz zabrać ze sobą niezbędną ilość pieniędzy, rzeczy wartościowe pozostawić w domu, a w środkach komunikacji publicznej wszelkiego rodzaju torebki, plecaki, saszetki należy dokładnie zamknąć – przypominają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. – Pieniądze czy dokumenty najlepiej schować w wewnętrznych kieszeniach ubrania, torebki itp.jeżeli wybieramy się samochodem na cmentarz, należy go dokładnie zamknąć i dokładnie sprawdzić czy nie pozostawiliśmy wartościowych rzeczy w widocznym miejscu. Pamiętajmy też, by torebkę trzymać zapięciem w stronę ciała, bo wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić wartościowe rzeczy. Trzymajmy je blisko siebie, nie pozostawiajmy ich na ławkach, pomnikach czy innych miejscach. Pamiętajmy też, że kluczy od mieszkania nie należy nosić razem z dokumentami.

Policjanci zwracają szczególną uwagę także na fakt, że  często przewożone kwiaty, znicze zajmują całą naszą uwagę. Tak bardzo je chronimy przed zniszczeniem, że zapominamy o swoim bezpieczeństwie – i to może być główną przyczyną potencjalnych problemów.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *