Jakie dodatki dla pracowników szpitala za ,,covid”?

Portal CoWZdrowiu.pl poinformował o wysokości dodatków dla pracowników szpitali za pracę z pacjentami ,,pandemicznymi”. Kwoty mogą szokować.

O tym, jakie są dodatki (w przeliczeniu na szpitale, a nie pracowników), informuje portal na podstawie listy przygotowanej przez Ministerstwo Zdrowia dla partnerów społecznych.

– Dodatki budzą wiele emocji, między innymi dlatego, że są wypłacane niezależnie od przepracowanego czasu z zakażonymi. I nie wszyscy je w ogóle dostają – czytamy w artykule. –  Szefowie szpitali zwracają uwagę, że za 1 czy 2 dni pracy w kombinezonach mają je wypłacać w takiej samej wysokości co pracownikom pracującym non stop w warunkach zagrożenia i ze specjalnym zabezpieczeniem. Z drugiej strony samorządy i związki zawodowe medyków ostro protestowały przeciwko wyliczaniu dodatku według przepracowanych godzin.

Podstawowe pytanie: jaka jest wysokość dodatków dla pracowników w naszym szpitalu – według portalu jest to kwota 3 711 203,40 zł. Szpital im. Barlickiego w Łodzi otrzymał prawie 7 milionów złotych, a szpital im. Pirogowa prawie 16 milionów.  Pełna lista jest dostępna na portalu CoWZdrowiu.pl – TUTAJ

Nie kwestionujemy zasadności wypłacania tych dodatków.  Wskazujemy raczej, że niektóre poszlaki wskazują, iż pandemia to całkiem niezły interes… Więc po co go kończyć?

 

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *