Wydarzenie w KDK: Franciszek Starowieyski w Kutnie

Szczególny wernisaż czeka miłośników sztuk pięknych w środę. W Kutnowskim Domu Kultury będzie można zobaczyć wyjątkowe dzieło Franciszka Starowieyskiego: Teatr Rysowania „W oczekiwaniu Ocaliciela”

Jak informują organizatorzy wystawy, dzieło jest tak unikatowe, jak unikatowy był sam Franciszek Starowieyski. Prezentowane dzieło to jeden z największych, autorskich „Teatrów Rysowania” zatytułowany „W oczekiwaniu Ocaliciela”. Jest to niezwykła, monumentalna praca plastyczna w figuratywnej formie poruszająca treści związane z upadkiem cywilizacji i nieuchronnym końcem świata. W rysunku widać fascynację artysty zmysłowym ciałem kobiecym, możemy również zobaczyć hybrydy zwierzęco-ludzkie, które przenikając się i splatając pozostają w nierozłącznym uścisku.

W szerszym kontekście obcowania z dziełem pojawia się w odbiorze refleksja nad przemijaniem i śmiercią. Artystyczna wartość dzieła jest poza dyskusją natomiast o fizycznej wielkości niech mówią wymiary pracy, która jest złożona z 9 jednakowych części, naciągniętych na drewniane blejtramy o wym. 2,0 m szerokości i 3,0 m wysokości każdy. Całość ekspozycji tworzy ciąg o całkowitej długości 18,0 m.

Dzieła Franciszka Starowieyskiego zachwycają nie tylko znawców sztuki – używający ogromnej ekspresji autor potrafi swoimi pracami poruszyć emocje chyba w każdym człowieku. Dlatego warto, by ten unikatowy ,,Teatr Rysowania” zobaczyli nie tylko znawcy i fani sztuki współczesnej, ale także wszyscy ci, którzy chcą przeżyć wielką przygodę z wielką sztuką.

Wernisaż rozpocznie się w środę, 3 października o godz. 18.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *