Wybrano: ulicami Kutna pojadą kolejne Solarisy

Tradycyjne Solarisy także dołączyły do taboru MZK w październiku 2016 roku

Klika dni temu pisaliśmy o ofertach złożonych w przetargu na zakup elektrycznych autobusów. Dziś już wiemy, że  Miasto Kutno, po przeprowadzeniu postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego, wyłoniło wykonawcę dostawy autobusów elektrycznych oraz systemu ładowania autobusów elektrycznych dla Miejskiego Zakładu Komunikacji Sp. z o.o. w Kutnie. Podpisanie umowy planowane jest na początku czerwca br.

 – Na dostawę 6 sztuk autobusów elektrycznych najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Solaris Bus & Coach S.A. z siedzibą w Bolechowie za kwotę 13 951 890,00 zł – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Zgodnie z warunkami zamówienia 3 sztuki będą dostarczone w terminie 9 m-cy, kolejne 3 w 14 miesiącach od dnia zawarcia umowy.

Na dostawę stacji szybkiego ładowania i ładowarek zajezdniowych najkorzystniejszą ofertę złożyła Ekoenergetyka – Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Zielonej Górze za kwotę 2 011 050,00 zł. Termin realizacji zamówienia do 7 m-cy od dnia zawarcia umowy.

Zakup elektrycznych autobusów jest ostatnim elementem w realizacji unijnego projektu pn.: „Poprawa stanu publicznego transportu zbiorowego Miasta Kutno poprzez zakup autobusów niskoemisyjnych oraz modernizację infrastruktury transportowej”. Miasto Kutno na ten projekt pozyskało dofinansowanie w wysokości 14,7 mln zł.

Dotychczas w ramach w/w projektu zrealizowane zadania to:

  • modernizacja zatoki autobusowej przy ul. 3-go Maja,

  • modernizacja bazy MZK przy ul. Cmentarnej 1 (rozbudowa budynku portierni, modernizacja placu postojowego, przebudowa kanalizacji deszczowej, modernizacja posadzki budynku warsztatowego),

  • budowa stacji szybkiego ładowania wraz z kontenerową abonencką stacją energetyczną na terenie bazy MZK,

  • zakup i montaż 50 wiat przystankowych, tym 12 wiat podświetlanych,

  • zakup systemu wspomagania zarządzania przedsiębiorstwem komunikacji miejskiej, składającego się ze zbioru współpracujących ze sobą aplikacji i urządzeń (modułów) integrujących działania MZK na wszystkich szczeblach i obszarach zarządzania zakładem.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *