Wniosek o przeniesienie dziecka do innej szkoły – do 20 lutego

Do 20 lutego rodzice powinni złożyć wniosek, jeśli w efekcie reformy edukacji chcą przenieść dziecko do innej szkoły. Jeśli wniosków będzie mało, decyzje mogą być podejmowanie arbitralnie.

 – Zależy nam, aby powstające szkoły podstawowe miały wszystkie oddziały – mówi Zbigniew Wdowiak, zastępca prezydenta Kutna ds. edukacji. – Zachęcamy więc rodziców, by przenosili swoje dzieci do nowych szkół podstawowych: dwójki, siódemki i piątki.

Z nowym rokiem szkolnym wszystkie szkoły będą prowadziły rekrutację pierwszoklasistów. Ustawa Prawo Oświatowe pozwala decyzją administracyjną przenieść uczniów klas IV i klas VII do innej szkoły.

– Wolelibyśmy takich decyzji uniknąć, ale nie możemy sobie pozwolić na to, by otwierać klasy na przykład 10-osobowe – dodaje wiceprezydent. – Jednak będziemy robić wiele, żeby zachęcić rodziców do przeniesienia dzieci. Wyremontujemy pomieszczenia w budynkach dotychczasowych gimnazjów dla klas I-III, żeby miały naprawdę wysokie standardy. Liczę też na to, że dobrzy nauczyciele gimnazjalni będą zachętą dla uczniów i rodziców do przeniesienia się po VI klasie szkoły podstawowej do innej szkoły.

Na złożenie wniosku o przeniesienie ucznia jest czas do 20 lutego. Wtedy, gdy będzie wiadomo ile takich wniosków wpłynęło, będą podjęte dalsze decyzje. Wniosek można pobrać TUTAJ (pdf) i TUTAJ (doc)  .

Warto jednak przypomnieć, że szkoły podstawowe w tych budynkach już się mieściły i rodzice zawsze zwracali uwagę na znakomitą lokalizację właśnie tych placówek oświaty. Położony w spokojnym miejscu budynek Szkoły Podstawowej nr 2 czy nowej ,,piątki” może być dodatkową zachętą dla rodziców.

Przy naborze do klas pierwszych obowiązywać będą obwody jak przed wprowadzeniem gimnazjów.

– Ulicę Skłodowskiej podzieliliśmy na dwa odcinki, poza tym zmiany są niewielkie – dodaje wiceprezydent Wdowiak.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *