Wniosek o odwołanie starosty – sesja we wtorek

We wtorek odbędzie się sesja rady powiatowej, podczas której oficjalnie przedstawiony zostanie wniosek o odwołanie starosty Krzysztofa Debicha. Początek sesji o godz. 15.

Jednak na tej sesji nie zapadną żadne decyzje – będzie to sesja rozpoczynająca procedurę odwoływania starosty. Głosowanie w sprawie odwołania rada powiatu przeprowadza po zapoznaniu się z opinią komisji rewizyjnej na następnej sesji po tej, na której zgłoszono wniosek o odwołanie, nie wcześniej jednak niż po upływie 1 miesiąca od dnia zgłoszenia wniosku. Jeżeli uchwała nie uzyskała stosownej większości głosów, starosta nadal wykonuje swoje obowiązki.

Tak więc najwcześniej wniosek zostanie poddany pod głosowanie w końcu kwietnia, a znając upodobania powiatowe do przeciągania spraw formalnych – może to być także znacznie później. Jeśli radni odwołają starostę – odwołany zostanie cały obecny zarząd powiatu.

Głównym powodem złożenia wniosku jest fatalna sytuacja kutnowskiego szpitala. – Krzysztof Debich  jest osobiście odpowiedzialny za pogłębiający się kryzys Kutnowskiego Szpital Samorządowego. Pomimo wielokrotnych zapowiedzi starosty o szybko nadchodzącej i nieuchronnej poprawie, jakość świadczonych usług medycznych jest zła, a szpital nadal przynosi duże straty i pogłębia się zapaść finansowa – czytamy we wniosku.

Foto: własne archiwum.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *