Wmurowano akt erekcyjny pod budowę hospicjum

W dniu 09 czerwca br. miała miejsce uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę hospicjum stacjonarnego w Kutnie. Ceremonię poprzedziła msza św. odprawiona przez Biskupa Łowickiego Andrzeja Franciszka Dziubę w kościele p.w. św.Wawrzyńca.

Dalsza część uroczystości odbyła się na placu budowy hospicjum stacjonarnego przy ul. Jastrzębiej. Przybyłych gości powitała Wiesława Sobczyk, członek zarządu Stowarzyszenia Hospicjum Kutnowskie – Chcielibyśmy się z Państwem podzielić radością z rozpoczęcia budowy. Twórczynią stowarzyszenia była pani Katarzyna Kowalewska, która rozpoczęła misję pomocy ludziom w ramach opieki hospicyjnej i dzieło planowania budowy, pozyskiwania na nią środków. Jesteśmy jej za to wdzięczni i będziemy się starali to dzieło dokończyć tak, aby było pomnikiem jej pracy dla hospicjum

Na akcie erekcyjnym swoje podpisy złożyli: Biskup ordynariusz Diecezji Łowickiej Andrzej Franciszek Dziuba, Ksiądz Dziekan Dekanatu Kutno Jerzy Swędrowski, Starosta Powiatu Kutnowskiego Krzysztof Debich, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, członkowie Zarządu Stowarzyszenia Wiesława Sobczyk, Paweł Jędrzejczak, Anna Szafoni-Nowak Dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Kutnie oraz przedstawiciele inwestora zastępczego i generalnego wykonawcy.

Generalnym wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego i Zagospodarowania Terenów zielonych „BUDROX” sp. z o.o. z siedzibą w Gostyninie. Inwestorem zastępczym jest Dyrekcja Inwestycji sp. z o.o. w Kutnie. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec 2018 roku.

źródło: Urząd Miasta Kutno

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *