Wkrótce przetarg na odbudowę Pałacu Saskiego

Na początku tego tygodnia ma być ogłoszony przetarg na prace budowlane przy renowacji Pałacu Saskiego. Jest wiec nadzieja, że roboty rozpoczną się w przyszłym roku.

Rewaloryzacja zespołu Pałacu Saskiego w Kutnie jest współfinansowana przez Urząd Miasta Kutno i Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Niedawno władze miasta wystąpiły o urealnienie kosztorysu wykonawczego, gdyż w ciągu ponad dwóch lat prace budowlane stały się znacznie droższe.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Kutno kadencji 2014-2018 radni przyjęli nowelizację budżetu, wskazującą na zmianę kosztu przebudowy pałacu – z 17 milionów złotych na 29 milionów złotych. O to, czy miasto na to stać zpaytał radny Rafał Jóźwiak.

– Oczywiście, że tak – odpowiedział Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna. – Miasto nie jest biedne. Po zrobieniu analiz, przy założeniu oszczędności w innych zadaniach stać nas na to.

 – Na początku tygodnia będzie ogłoszony przetarg na prace budowlane przy rewaloryzacji Pałacu Saskiego – dodał także Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna ds. inwestycyjnych.

A tak ma wyglądać zrekonstruowany budynek pałacu… źródło: Urząd Miasta Kutno

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *