Witaj majowa jutrzenko – Kutno świętowało 3 Maja

3 Maja jest świętem państwowym, ale mieszkańcy zdecydowali, że jest także świętem kutnowskim. Od kilkunastu lat bowiem kutnianie chętnie uczestniczą w obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja i chcą w tym dniu pobyć ze sobą.

Nie tylko więc przedstawiciele kutnowskich instytucji i samorządu, ale także mieszkańcy spotkali się dziś w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca na mszy św. za Ojczyznę i przedefilowali na Plac Piłudskiego, by wysłuchać hymnu polskiego.

– To wasze miasto – mówił w krótkim przemówieniu Zbigniew Burzyński, prezydent miasta Kutna. – My staramy się tak pracować, by owoce tej pracy służyły wszystkim mieszkańcom.

A tych owoców jest wiele. Jak powiedział prezydent Burzyński, Kutno przez 15 lat w Unii europejskiej maksymalnie wykorzystało wszystkie szanse. Powstało wiele nowych zakładów pracy, a z UE pozyskano na miejskie inwestycje 140 milionów złotych. Z tych pieniędzy wybudowano i kanalizację w dzielnicy zaparkowej, aquaparki i Centrum Seniora i wyremontowano wiele innych obiektów, bez których nie wyobrażamy dziś sobie miasta.

– Rozpoczynają się dwie wielkie budowy: remont Pałacu Saskiego i przebudowa Placu Wolności – dodał Zbigniew Burzyński. – To kolejne inwestycje z dofinansowaniem z UE, które na trwałe odmienią oblicze naszego miasta.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *