Willa Troczewskiego wyróżniona jako Modernizacja Roku

Modernizacja willi dra Antoniego Troczewskiego została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Otwartym „Modernizacja Roku&Budowa XXI w.” w kategorii „Obiekty użyteczności publicznej”.

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród. Wyróżnienie dla Miasta Kutna odebrali Jacek Boczkaja Zastępca Prezydenta Miasta Kutna oraz Wija Łukomska Naczelnik Wydziału Inwestycji, a także przedstawiciele wykonawców: Anna Chmielak z Autorskiej Pracowni Architektury „STYL” oraz Józef Melka właściciel Zakładu Remontowo – Budowlanego Józef Melka z Kutna.

– W tym konkursie nagród nie ma wiele – mówi Zbigniew Burzyński, Prezydent Miasta Kutno. – Jest jedynie nagroda główna i jedno wyróżnienie. To wyróżnienie trafiło właśnie do Kutna.

Ogólnopolski Konkurs Otwarty „Modernizacja Roku&Budowa XXI w.” ma na celu nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych, które wyróżniają się szczególnymi walorami. Jury konkursowe oceniało m.in. poziom rozwiązań architektonicznych i urbanistycznych, funkcjonalność modernizowanych i przebudowywanych obiektów, poziom zachowania obiektów, czy też jakość stosowanych materiałów.

Willa dr. A. Troczewskiego w której obecnie mieści się Urząd Stanu Cywilnego została wyremontowana oraz przebudowana w minionym roku w ramach projektu pn.: „Rewitalizacja najstarszej historycznej części Kutna”. Obiekt został poddany kompleksowej rewitalizacji polegającej na remoncie i przebudowie budynku wraz z wykonaniem instalacji wewnętrznych i zewnętrznych oraz zagospodarowaniem terenu wokół niego. Projekt przebudowy budynku wykonała Autorska Pracownia Architektury „STYL” Anna Chmielak z Łodzi.  Wykonawcą prac za kwotę ok. 3,5 mln zł brutto był Zakład Remontowo-Budowlany Józef Melka z Kutna. Nadzór inwestorski nad robotami budowlanymi pełniła Dyrekcja Inwestycji w Kutnie Sp. z o.o.

Realizację inwestycji nadzorował Wydział Inwestycji Urzędu Miasta Kutno.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *