Wielkie ściganie po Kutnie. Będą zamknięte ulice!

W środę w godzinach popołudniowych na Kutnowskie ulice wjedzie 30 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Solidarności i Olimpijczyków. Organizatorzy i kolarze zapraszają do kibicowania zawodnikom. Od 15 do 19 będzie trudno poruszać się po mieście samochodem.

W Kutnie zakończy się drugi etap wyścigu prowadzący ze Zgierza i liczący sobie 148 kilometrów. Z okazji środowego etapu dziś do Kutna przyjechał Marek Leśniewski, wicemistrz olimpijski w wyścigu drużynowym na 100 km w Seulu.

– Jest mi niezmiernie miło, jako fanowi kolarstwa, że gościmy w Kutnie pana Marka Leśniewskiego – mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – Mam nadzieję, że fani kolarstwa będą zadowoleni, bo zawodnicy przejadą kutnowskimi ulicami 6 rund.

Wyścig wystartuje już we wtorek po raz 30. W peletonie będziemy mogli zobaczyć zawodników z całej Europy, a nawet Afryki Południowej. Wyścig – zdaniem organizatorów – stanowi przepustkę do dalszego profesjonalnego ścigania.

– Nawet Mark Cavendish startował w naszym wyścigu – mówią organizatorzy.

– 150 kilometrów to około 3,5 godziny jazdy – mówi Marek Leśniewski. – Podejrzewam, że cały peleton nie przyjedzie. Rundy miejskimi ulicami sprzyjają utrzymaniu ucieczek. Zachęcamy wszystkich kibiców do dopingowania zawodników.

Kolarstwo jest sportem niezwykle widowiskowym. Wymaga też od zawodników wypracowania ogromnej kondycji fizycznej i… ciężkiej pracy każdego dnia, żeby utrzymać formę. O ile w wielu innych sportach można czasem liczyć na łut szczęścia, o tyle w kolarstwie prawie 100% sukcesu zależy od pracy kolarzy.

Kolarze koło godziny 16 przyjadą do Kutna, wjadą od strony ulicy Oporowskiej.

– Prosimy o opiekę nad Dzikimi, o niewychodzenie z psami bez smyczy – mówi Paweł Szczepanik z Urzędu Miasta Kutno. – Kolarze zrobią sześć rund kutnowskimi ulicami, będzie to trwało około 40 minut. Na trasie będą wolontariusze pilnujący porządku i proszę o przestrzeganie ich poleceń.

Finisz jest zaplanowany na ul. 29 Listopada, koło dawnego PZU. Ciąg ulic od Barlickiego do Wygody będzie zamknięty najprawdopodobniej już od godz. 15 – rundy po Kutnie odbędą się w godz., gdy wielu z nas wraca z pracy.

– Prosimy o korzystanie z objazdów – mówi Paweł Szczepanik. – Wyścig przyjeżdża do Kutna raz na kilka lat, to wielka gratka dla kibiców kolarstwa. Kibicujmy i nie denerwujmy się, że ulice mogą być zamknięte. Około 19 ruch powinien zostać przywrócony na wszystkich ulicach w mieście.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *