Wesoła łąka – żłobek w Kutnie ruszy w połowie listopada

Przy wsparciu środków unijnych powstał Żłobek Miejski „Wesoła łąka” przy ul. Troczewskiego 2 w Kutnie. Obecnie trwają procedury związane z uzyskaniem opinii i decyzji niezbędnych przed uruchomieniem obiektów tego typu.  Uruchomienie żłobka miejskiego planowane jest w połowie listopada br.

 – To nowoczesny, dobrze wyposażony i przyjazny dzieciom obiekt. Parter budynku z utworzonymi pomieszczeniami: salą zabaw, sypialnią, szatnią z toaletami został dostosowany do potrzeb dzieci starszych w wieku do 3 lat – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutno. – Natomiast I piętro to bawialnie, sypialnia dla dzieci młodszych. W obiekcie znajdują się dwie kuchnie odrębne dla każdej grupy wiekowej dzieci, pomieszczenia gospodarcze jak m.in. pralnio-suszarnia, wózkownia, gabinet pielęgniarki czy separatka. Budynek żłobka wyposażony jest w windę. Przy budynku do dyspozycji najmłodszych dostępny jest też plac zabaw z piaskownicą.

Jak informuje Urząd Miasta Kutno, do żłobka przyjętych zostało 50 – ro dzieci w wieku do 3 lat.  Żłobek będzie czynny w godz. 6 – 17 zgodnie z deklaracjami i potrzebami rodziców. Funkcjonować będą dwie grupy żłobkowe: dzieci młodszych z roczników 2017/ 2018 i dzieci starszych z rocznika 2016. Opiekę nad dziećmi sprawować będzie 8 opiekunek dziecięcych oraz pielęgniarka. Obowiązki dyrektora żłobka pełni pani Małgorzata Nowicka.

Łączny koszt realizacji zadania to prawie 3,7 mln zł, przy dofinansowaniu z UE – 2,5 mln zł.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *