Ten weekend w Kutnie należy do harcerzy

W piątek do Kutna przyjedzie ponad… 2000 harcerzy i zostaną tu do niedzieli. Powodem przyjazdu jest Święto Chorągwi Łódzkiej, a my wszyscy jesteśmy zaproszeni do współuczestniczenia w tym święcie.

– Harcerstwo rozkwita nieustannie od 100 lat – mówi pwd. Artur Kwiatkowski, rzecznik prasowy Chorągwi Łódzkiej ZHP – Tegoroczne hasło przewodnie Święta podkreśla jak wciąż ważnym ruchem jest w dzisiejszym świecie harcerstwo, ruchem w którym pragniemy wychowywać młodych ludzi, stawiać im wyzwania, pomagać osiągać cele i kształtować w nich harcerskie postawy i wartości. Hasło jest także nawiązaniem do słynnego już Święta Róży, które jest wizytówką Kutna od blisko 20 lat.

To niezwykła okazja do spotkania się harcerzy z całego województwa. Czeka tu na nich mnóstwo atrakcji, świetnie przygotowane gry terenowe oraz piknik miejski, na którym będziemy świętować razem z mieszkańcami Kutna. Zarówno harcerze jak i goście będą mieli okazję zobaczyć Kutno, poznać jego historię i mieszkańców – podsumowuje phm. Krystian Olęncki, szef przedsięwzięcia.

Święto Chorągwi Łódzkiej rozpocznie się już w piątek. Wtedy do Kutna przyjadą zuchy (6-9 lat), harcerze (10-12), harcerze starsi (13-15), wędrownicy (16-21) oraz instruktorzy i seniorzy z 25 hufców jakie działają na terenie naszego województwa. W sobotę poszczególne piony wiekowe wezmą udział w przygotowanych dla nich grach terenowych, zawodach, zajęciach sportowych oraz wielu innych atrakcjach.

W sobotę między godz. 14:00 a 22:00 mieszkańcy miasta wraz z harcerzami i gośćmi będą mogli wspólnie spędzić czas podczas pikniku na stadionie miejskim. W programie pikniku są między innymi konkursy z nagrodami, pokazy sportowe i motoryzacyjne, koncerty zespołów Wszyscy Byliśmy Harcerzami oraz Koniec Świata. Na zakończenie pikniku organizatorzy zaplanowali pokaz sztucznych ogni. Również w sobotę o godzinie 12:00 zapraszamy na konferencję „Po harcersku znaczy…”, którą poprowadzi prof. dr hab. Andrzej Markowski – przewodniczący Rady Języka Polskiego.

Punktami, które zakończą Święto Chorągwi Łódzkiej będą msza święta w kościele pw. św. Wawrzyńca o godzinie 10:00 w niedzielę, a zaraz po niej przemarsz na pl. Piłsudskiego i uroczysty apel o godzinie 11:20. Tak jak w latach poprzednich organizatorzy zdecydowali się relacjonować Święto Chorągwi Łódzkiej za pośrednictwem popularnych wśród młodych ludzi mediów społecznościowych – Facebooka, Instagrama, Twittera, ale także Snapchata.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *