Voo Voo usłyszymy na Złotym Środku Poezji

Voo Voo usłyszymy na Złotym Środku Poezji

Wojciech Waglewski z zespołem Voo Voo przyjadą do Kutna. Zagrają w Kutnowskim Domu Kultury podczas festiwalu Złoty Środek Poezji.

Niedawno obchodzili 30-lecie, jednak w ich przypadku nie ma mowy o odcinaniu kuponów. Każdy album to otwarcie kolejnego etapu, niezmiennie patrzą w przyszłość. Jak żartuje Wojciech Waglewski: – Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie
chciał kupić…” To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku ostatniego albumu „Dobry wieczór”, spowodowało skutek odwrotny – album uzyskał status Złotej Płyty a piosenka „Gdybym” z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova, długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radiowej Trójki.

Wojciech Waglewski jest kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu, który współtworzą: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski. Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4, a także w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski. Piotr „ Emade” Waglewski materiał zmiksował i współpracował przy jego produkcji.

Trudno jednak nie lubić zespołu Wojciecha Waglewskiego także za starsze piosenki, jak choćby: Barany, Klucz czy Stanie się tak, jak gdyby nigdy nic…

Koncert Voo Voo odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19. Bilety w cenie 60 zł już w sprzedaży.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *