VII Letni Festiwal Muzyczny

Anna Jeremus-Lewandowska zapraszała na VII Letni Festiwal Muzyczny
Anna Jeremus-Lewandowska zapraszała na VII Letni Festiwal Muzyczny

Za dwa tygodnie rozpocznie się siódmy już Letni Festiwal Muzyczny. Z przedstawionego dziś programu wynika, że będzie to prawdziwy letni festiwal rozmaitości muzycznych.

– Myślę, że nasz festiwal już wrósł w kutnowski krajobraz kulturalny – mówiła dziś Anna Jeremus-Lewandowska, dyrektor festiwalu. – W tym roku na festiwalowe koncerty zapraszamy od 21 lipca do 28 sierpnia. Festiwal będzie bogaty w wydarzenia i będziemy starali się wychodzić naprzeciw temu, co dzieje się nie tylko w naszym mieście, ale i w naszym kraju.

Pierwszy koncert będzie nawiązywał do odbywających się w tym czasie w Polsce Światowych Dni Młodzieży. Pod hasłem ,,Młodzi dla sacrum – pielgrzymom w drodze” będziemy mogli wysłuchać pieśni w wykonaniu Beaty i Marty Panfil z towarzyszeniem zespołu w Kościele p.w. św. Wawrzyńca.

Anna Jeremus-Lewandowska, przedstawiając VII Letni Festiwal Muzyczny, szczególnie polecała także Wieczór z Gwiazdą w Hotelu Rondo. Będziemy mogli usłyszeć Bożenę Betley w programie ,,Zaczarowany Świat Opery”. Pani dyrektor szczególnie poleca także koncert ,,Piosenki z dawnych lat”, który odbędzie się także w Hotelu Rondo. Koncert ma nawiązywać stylistyką do niedawno emitowanego serialu ,,Bodo”, a usłyszymy piosenki z okresu międzywojennego w wykonaniu Agnieszki Wawrzyniak, Lucyny Winkiel, Wiesława Papszyckiego i Arnolda Pujszy, którym akompaniować będzie grający na fortepianie Michał Łaszewicz.

-Szczególnie polecam także oratorium Roberta Grudnia ,,Bóg Ciebie ochrzcił! Bóg dał Ci siłę”, które będzie wystawione 15 sierpnia o godz. 19 w Kościele św. Wawrzyńca – mówi Anna Jeremus-Lewandowska. – Oprócz artystów, którzy przyjadą do Kutna, wystąpią także uczestnicy warsztatów wokalnych i kutnowscy pieśniarze. Postaramy się także wciągnąć widzów do wspólnego uczestniczenia w koncercie.

Wstęp na wszystkie publiczne koncerty festiwalowe jest bezpłatny – choć tam, gdzie koncert odbywa się pod dachem, trzeba będzie się zaopatrzyć w bezpłatne wejściówki, które będą dostępne od 20 lipca w kasie KDK. W imieniu organizatorów – serdecznie zapraszamy. To może być prawdziwy  Letni Festiwal Muzycznych Rozmaitości!

Dodajmy jeszcze, że współorganizatorem festiwalu jest Prezydent Miasta Kutno.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *