Upał znad Afryki potrwa do niedzieli

idzie wielki upał
Idzie upał

Upał  – to słowo będzie w najbliższych dniach odmieniane przez wszystkie przypadki. Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, co najmniej do 26 czerwca możemy każdego zmagać się z upałem.

IMGW w Poznaniu informuje, że w najbliższych dniach temperatury mogą osiągnąć 35-36 stopni, a nocą temperatura nie będzie spadać poniżej 18-20 stopni. Za taką pogodę odpowiadać będzie powietrze, które do Europu centralnej ściągane jest aż z Afryki. Nic dziwnego, że upał będzie nam wszystkim doskwierał.

Na terenie województwa łódzkiego IMGW wydał ostrzeżenie przed upałem II stopnia – oznacza to, że pogoda może zagrażać zdrowiu i życiu. Pamiętajmy o tym, aby nie wychodzić z domów bez potrzeby w godzinach największego nasłonecznienia czyli od 10 do 17, aby pić odpowiednią ilość wody i naturalnych płynów izotonicznych.

Pamiętajmy też o zwierzętach, które też podczas upału cierpią. Zapewnijmy im miskę z chłodną wodą i drugą miskę, ze świeżą karmą. Pamiętajmy tez o zwierzętach bezdomnych, które bez dostępu do chłodnej wody upałów nie przetrwają. Pomóżmy słabszym przetrwać upał!

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *