Umowa podpisana. Ruszy rewitalizacja Placu Wolności

W czwartek w odnowionej Willi Troczewskiego odbyło się uroczyste podpisanie umowy na prace budowlane i nadzór inwestorski przy rewitalizacji Placu Wolności. Miejsce jest nie przypadkowe – odnowiona willa jest bowiem częścią tego samego projektu…

Najważniejszą sprawą jest fakt, że w czwartym przetargu udało się wreszcie wyłonić wykonawcę prac. Będzie to Unibep S.A. – firma, która w Kutnie buduje dużą nową halę dla jednego z zakładów.

– Cieszymy się, że moment podpisania umowy w końcu nadszedł. To największy projekt realizowany przez Miasto Kutno. Kilkanaście dni temu podpisywaliśmy umowę na rewitalizację Pałacu Saskiego, a dziś przyszedł czas na plac Wolności. Wielu powątpiewało, że to się uda. Mówiono „nie dadzą rady”. Ale wszystko skończyło się szczęśliwie i przechodzimy do fazy realizacji – mówił prezydent Kutna, Zbigniew Burzyński. – Podkreślał, że ta inwestycja jest niezwykle ważna dla naszego miasta. Na zmodernizowanym placu Wolności będą mogły odbywać się przeróżne eventy. Będzie to przestrzeń miejska służąca do wielu spotkań.

Nadzór inwestorski prowadzić będzie MBI Sp. z o. o. – ta sama, która będzie nadzorować prace na drugim krańcu ulicy Królewskiej – przy renowacji Pałacu Saskiego.

Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna do spraw inwestycyjnym przedstawił krótko historię Placu Wolności. Wśród zaprezentowanych fotografii wykonanych przez Marka Jujkę i pocztówek ze zbiorów ś.p. Marka Wójkowskiego znalazły się wspomnienia o ,,Ratuszku”, który onegdaj stał na Placu Wolności.

Prace rewitalizacyjne wcale nie muszą być proste – może się okazać, że zanim na dobre ruszy budowa na plac wejdą archeologowie – ale jeśli tak się stanie, to przynajmniej dowiemy się czegoś nowego historii kutnowskiej starówki. Dwie umowy na dwie duże prace rewitalizacyjne podpisane  w ciągu miesiąca to dobry znak – rok 2019 pod względem inwestycyjnym rozpoczął się dla Kutna naprawdę dobrze.

Podpisanie umowy na rewitalizację Placu Wolności

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *