Ukradli miedziane uzwojenie transformatora

Kutnowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego ,w trakcie kontroli pojazdu, ujawnili pochodzące z kradzieży uzwojenie. Funkcjonariusze ustalili, że miedziany łup pochodzi z transformatora olejowo – rdzeniowego. Do policyjnego aresztu trafił 43-latek i jego o trzy lata starszy wspólnik. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

– W nocy z 3/4 lipca 2019 roku podczas  kontroli drogowej w miejscowości Bedlno w pow. kutnowskim funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, ujawnili w bagażniku  opla astry  niecodzienne przedmioty  a konkretnie 3 sztuki uzwojenia miedzianego transformatora olejowo-rdzeniowego – informują policjanci. – Wzbudziło to zainteresowanie funkcjonariuszy. Kierujący pojazdem jak i pasażer zachowywali się nerwowo a ręce mieli brudne od oleju. Podczas rozmowy z nimi policjanci ustalili, że uzwojenie miedziane pochodzi z transformatora olejowo- rdzeniowego, a przy współpracy z referentem Komendy Powiatowej Policji w Kutnie ustalono dokładne miejsce kradzieży .

Zatrzymano dwóch mężczyzn , 43-letniego kierującego oraz 46-letniego pasażera – mieszkańców powiatu kutnowskiego. Podejrzewani usłyszeli zarzut kradzieży, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Trwa szacowanie strat.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *