Ukradł kwiaty i… chciał przekupić policjantów

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 55-letniego mieszkańca Kłodawy. Mężczyzna usiłował przekupić funkcjonariuszy w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. W ten sposób chciał uniknąć odpowiedzialności za kradzież kwiatów. Teraz  grozi mu nawet 10 lat więzienia.

– 4 lipca 2020 roku około godziny 7.30 policjanci będący w patrolu w ramach służb ponadnormatywnych na targowisku miejskim w Kutnie zauważyli kobietę, która podążała za mężczyzną krzycząc, że ukradł jej kwiaty – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Mundurowi natychmiast podjęli interwencję udając się za wskazanym mężczyzną. Mężczyzna został ujęty przez policjantów i doprowadzony do stoiska, na którym miał dokonać kradzieży. W ręku miał trzy doniczki z kwiatami. Pokrzywdzona rozpoznała sprawcę kradzieży. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzona oszacowała na 6 złotych. W trakcie interwencji mężczyzna sugerował, że wolałby tą sprawę „załatwić inaczej”. Wyjął z kieszeni 100 złotych i chciał je wręczyć policjantom w zamian za odstąpienie od czynności służbowych.

Funkcjonariusze poinformowali go, że usiłuje popełnić przestępstwo łapownictwa. Nie zaważając na to, 55-latek nadal próbował wręczyć mundurowym pieniądze. W tej sytuacji policjanci zareagowali stanowczo. Drogą radiową poinformowali dyżurnego o próbie przekupstwa w zamian za odstąpienie od wykonywania czynności służbowych.

55-letni mieszkaniec Kłodawy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 5 lipca usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej policjantom w zamian za odstąpienie od dalszych czynności służbowych. 55-latek odpowie za wykroczenie kradzieży oraz za próbę wręczenia policjantom łapówki, za co grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *