Czy uda się stworzyć pełne nowe podstawówki?

Reforma oświaty w Kutnie ma się dobrze, choć – jak mówi wiceprezydent Wdowiak – nastroje wśród nauczycieli są złe. Najważniejsze jest to, by w budynkach gimnazjów utworzyć pełne nowe podstawówki. Czy to się uda?

– W budynku dzisiejszego Gimnazjum nr 2 czyli w Szkole Podstawowej nr 2 będzie siedem oddziałów klas: I, III, IV, V i VI – wylicza Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. – Ze szkoły w czerwcu odchodzi sześć oddziałów, tak wiec w przyszłym roku będzie nawet o jeden oddział więcej. Ale przyznać trzeba, że nowe oddziały będą nieliczne.

To, że miasto ma dobry budżet i nie szczędzi pieniędzy na edukację (łącznie z przedszkolami w tym roku edukacja pochłonie 48 milionów złotych) powoduje, że miasto może sobie pozwolić na tworzenie kilkunastoosobowych klas po to, by stworzyć pełne szkoły.

– W budynku dzisiejszego Gimnazjum nr 1, które od września będzie Szkołą Podstawową nr 7 będzie utworzonych 5 klas: dwie klasy I (zgłoszono 34 dzieci), III, IV i VII – mówi wiceprezydent. – Szkoła Podstawowa nr 5 znajdzie się w budynku obecnego Gimnazjum nr 3 i tu będzie pełen zestaw oddziałów.

Jak mówi wiceprezydent, wszyscy nauczyciele będą mieli zapewnioną pracę, a nawet potrzeba będzie więcej matematyków niż jest ich w tej chwili.

 – Problem może pojawić się w 2019 roku, kiedy ze szkół odejdzie 30 oddziałów, a przybędzie jedynie 15 – mówi Zbigniew Wdowiak. – W tej chwili problemu z pracą dla nauczycieli nie ma.

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *