Uczniowie SP2 posadzili Dąb Niepodległości

W piątkowe przedpołudnie uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie posadzili Dąb Niepodległości. To jeden z pierwszych akcentów zbliżającej się 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

– Bardzo mi się ten pomysł spodobał i cieszę się, że właśnie uczniowie szkoły, której patronuje marszałek Piłsudski zdecydowali się na posadzenie dębu – mówił Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna, który także wziął za łopatę, by mieć swój udział w sadzeniu drzewa. – W ten weekend w Kutnie będzie się dużo działo, zapraszam was, ale i wszystkich mieszkańców Kutna do uczestniczenia w wydarzeniach niepodległościowych. W sobotę oficjalnie odsłonięty zostanie pomnik dr Antoniego Troczewskiego, na niedzielę zaplanowana jest wystawa sprzętu wojskowego i główne uroczystości miejskie związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości.

Dąb Niepodległości, który posadzono dziś w Parku Traugutta jeszcze wczoraj rósł w szkółce. To dąb szypułkowy, może rosnąć nawet 700-800 lat, a w tej chwili ma około 20 lat. Jest już dość okazałym drzewem, ale…

– Może za 100 i więcej lat, gdy nasi następcy będą obchodzić kolejne rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę spotykać się będą właśnie pod tym drzewem – mówił Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. –  Jutro też posadzony będzie dąb, poświęcony przez papieża Franciszka dla naszego miasta.

Oprócz uczniów SP2 i prezydentów miasta w sadzenie dębu czynnie włączyli się także niektórzy dziennikarze i fotografowie.

Posadzenie dębu będzie niewątpliwie dla młodych ludzi jedną z tych chwil, które będą pamiętać do końca swojego życia…

Uczniowie SP2 posadzili Dąb Niepodległości

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *