Tym razem telefony z Tunezji w Afryce. Uważajmy!

Tym razem telefony z Tunezji w Afryce. Uważajmy!

Kilka dni temu pisaliśmy o tym, aby uważać na telefony z Kuby. Dziś jeden z naszych Czytelników poinformował nas o telefonach z Afryki – z Tunezji. Każde odebrane lub oddzwonione połączenie może nas kosztować duże pieniądze.

– Dziś po południu dwa razy dzwoniono do mnie z Tunezji, oczywiście, nikt z moich znajomych w Tunezji nie mieszka – powiedział na pan Marek, mieszkaniec Kutna. – Telefon dzwonił przez 2-3 sekundy, na tyle krótko, by nie zdążyć odebrać, ale – jeśli odruchowo odbieramy – by nie zdążyć spojrzeć skąd przychodzi połączenie. Zaczynało się od +216, sprawdziłem w Internecie – Tunezja.

Naciągaczom, którzy dzwonią zależy na oddzwonieniu – każda rozpoczęta minuta rozmowy to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu złotych, w zależności od regionu świata, z do którego oddzwaniamy. Jeśli odbierzemy – połączenie trzeba zakończyć ,,odkładając słuchawkę” czyli kończąc w naszym aparacie rozmowę.

Uważać trzeba na wszystkie numery telefonów rozpoczynające się od znaku plus lub dwóch zer – to oznaczenie połączenia międzynarodowego. Niestety, ponieważ jak widać, naciągacze są wśród nas, musimy zachować czujność. Przestrzeżmy tez przed takimi telefonami osoby starsze, które do takich oszustw nie są przyzwyczajone.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *