Trwa przebudowa Pałacu Saskiego i Placu Wolności

Trwa realizacja dwóch największych w dotychczasowej historii miasta inwestycji: odbudowa Pałacu Saskiego oraz modernizacja Placu Wolności i Rynku Zduńskiego.

– W zakresie rewaloryzacji zespołu pałacowego prowadzone są prace związane z restauracją zabytkowych fundamentów pałacu – informuje prezydent Kutna. –  Na tych fundamentach zostanie oparta dębowa podwalina, do której zakotwiona zostanie drewniana konstrukcja pałacu.

Wykonawca zakończył prace ziemne, które wiązały się z głębokimi wykopami pod pawilonem ekspozycyjnym.

Obecnie prowadzone są jednocześnie prace żelbetowe związane z budową nowej części zespołu czyli pawilonu ekspozycyjnego oraz łącznika podziemnego.

Roboty budowlane wykonuje Przedsiębiorstwo Budowlane „KROL” Sp. z o.o. Sp. k. z siedzibą w Kłodawie.

Na Placu Wolności zakończono prace związane z przebudową kabla średniego napięcia znajdującego się po wschodniej stronie placu. Kontynuowane są badania archeologiczne w płd – wsch. części placu. Trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy znajdującej się po wschodniej stronie placu.

Zgodnie z projektem w ul. Teatralnej i na Rynku Zduńskim wykonano kanalizację deszczową. Na rynku Zduńskim wykonano przyłącze wodociągowe zasilające projektowaną fontannę.

Miejskie budowy – wrzesień 2019

foto: Urząd Miasta Kutno

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *