TPZK organizuje warsztaty malarskie dla osób 50+

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej organizuje warsztaty plastyczne dla osób 50+. Pod okiem artysty-plastyka będą malować atrakcje turystyczne Kutna.

– Chciałbyś stanąć ze sztalugą przed interesującymi obiektami architektonicznymi w Kutnie? – pyta zarząd TPZK. – Może przed Dworkiem Modrzewiowym, Willą dr Troczewskiego, Pałacem Gierałty,  Kaplicą Mniewskich, Dworcem Kolejowym, a może przed Pałacem Holcmana  lub Dworkiem Szomańskich.

A może w Parku im. Traugutta patrząc na urokliwy staw i Kutnowski Dom Kultury.  A może  zainteresuje Cię kościół św. Wawrzyńca, może ulica Królewska lub Ratusz na placu Marszałka Piłsudskiego.

Mamy wiele ciekawych  miejsc, które warto pokazywać turystom na żywo. Ale można też je namalować…, a później pokazywać na wystawach.
– Jesteś w wieku 50+, próbowałeś swoich sił w malarstwie, chciałbyś pod okiem artysty-plastyka  zmierzyć się ze sztuką malarską…? – pyta zarząd TPZK. – Zgłoś się na warsztaty malarskie. Pierwszych chętnych 15 osób zaprosimy do projektu „Turystyczne walory Kutna na płótnie  malowane”. Dostaniesz sztalugę,  podobrazie, farby i zmierzysz się z kutnowską architekturą…, a obraz, który namalujesz pokażemy w Centrum Seniora  przy ul. Wyszyńskiego w dniu 3 października 2019 roku na wystawie pn. „Mój świat w sztuce” organizowanej przez Muzeum Regionalne w Kutnie.
Projekt jest realizowany w ramach zadania publicznego  dofinansowanego przez Prezydenta Miasta Kutno.
Pierwsze zajęcia warsztatowe (teoretyczne) odbędą się Dworku Modrzewiowym – siedzibie TPZK, drugie zajęcia warsztatowe odbędą się w plenerze. Uczestnicy przekażą namalowane przez siebie  obrazy na rzecz TPZK (umowa o przeniesieniu praw autorskich). Obrazy  będą  prezentowane przez TPZK podczas wydarzeń kulturalnych związanych z turystyką i promocją miasta Kutna.
Zapraszamy do Dworku modrzewiowego 27 września 2019r.  (piątek) w godz. 16.oo – 17.oo

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *