Szmaragdowe Gody Państwa Kamińskich z Kutna

W minioną sobotę w Urzędzie Stanu Cywilnego w Kutnie miała miejsce wyjątkowa uroczystość jubileuszu Szmaragdowych Godów Państwa Aurelii i Wojciecha Kamińskich. Z tej okazji Prezydent Miasta Zbigniew Burzyński wręczył Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

Jubilaci zawarli związek małżeński 26 października 1963 r. w kutnowskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Pani Aurelia zawodowo związana była z PSS „Społem”, natomiast Pan Wojciech był długoletnim pracownikiem Polfy Kutno. Jak udało im się szczęśliwie doczekać takiego jubileuszu?

– Trzeba się szanować, kochać i wybaczać sobie, to jest najważniejsze – mówi Pan Wojciech.

– Trzeba sobie ufać, być sprawiedliwym. To takie najzwyklejsze gesty, takie codzienne, ale po prostu ważne. Wytrwaliśmy, bo wzajemnie się szanujemy, stworzyliśmy dużą rodzinę, mamy czworo dzieci, ośmioro wnucząt, pięcioro prawnucząt. Przez te wszystkie lata połączyły nas bardzo silne więzi. Ważne jest wsparcie rodziny, ale także wspieranie się nawzajem – dodaje Pani Aurelia.

Jak wspominają Jubilaci kiedyś było bardzo ciężko: „Lata 60-te, 70-te, dzieci były młode, pracowaliśmy na półtora etatu. Ale daliśmy radę i jest wszystko dobrze. Cieszymy się z tego, że mamy wspaniałe dzieci, wspaniałe wnuki, cudowne prawnuki. To jest wielka radość”.

źródło: Urząd Miasta Kutno

Szmaragdowe Gody Państwa Kamińskich z Kutna

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *