W Szkole Podstawowej Nr 2 wiedzą jak zdrowo się odżywiać

Uczniowie klas pierwszych i trzeciej  uczestniczyli w obchodach Europejskiego  Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. „European Day of Healthy Food and Cooking”),który został ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory  jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii.  Już od siedmiu lat, 8 listopada obchodzimy także  w Polsce  Dzień „Śniadanie Daje Moc”.
W ramach tej  akcji   pracownice  Oświaty Zdrowotnej  i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Kutnie  p. Jolanta Dudkiewicz i p. Marta Lewandowska –  przeprowadziły   pogadankę    na temat  podstawowych zasad  przestrzegania   higieny osobistej , znaczenia  zdrowego  odżywiania  oraz  unikania chorób   tzw. „brudnych rąk”oraz   „mini-warsztaty”   podczas których uczniowie układali  „talerz zdrowia” .
Finałem akcji  było  wykonanie przez uczniów klas pierwszych i trzeciej  zdrowych  kanapek, sałatki warzywnej oraz owocowych przekąsek.  Następnie odbył się   konkurs wiedzy   o  zdrowiu przygotowany i prowadzony przez panią  Małgorzatę Dąbrowską. Na zakończenie uczniowie wspólnie uczestniczyli w zdrowym śniadaniu, konsumując przygotowane smakołyki.

Agnieszka Ciesielska

Dzień Zdrowego Jedzenia w SP nr 2 w Kutnie

 

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *