Jest szansa na rewitalizację Placu Wolności!

I to jest znakomita wiadomość – Miasto Kutno zamierza złożyć wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Placu Wolności i willi doktora Troczewskiego.

Na dodatek wniosek ma być złożony jutro.

– Wniosek dotyczy rewitalizacji najstarszej części Kutna – wyjaśniał dziś radnym na nadzwyczajnej sesji Artur Kotliński, skarbnik miasta. – Wniosek opiewa na kwotę 26,297 mln zł, a dofinansowanie o które będziemy się ubiegać to 18,172 mln zł.

Ponieważ termin składania wniosków mija jutro dziś konieczna była kolejna sesja nadzwyczajna. Po pierwsze – aby uwzględnić wniosek w wieloletniej prognozie finansowej, która jest niezbędna przy składaniu dokumentów do urzędu marszałkowskiego. Po drugie – by uchwalić nowy program rewitalizacyjny miasta, który także jest niezbędny, by się ubiegać o dofinansowanie na rewitalizację placu i willi.

 – 17 listopada 2015 roku był uchwalony poprzedni plan rewitalizacji miasta – mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna. – W międzyczasie zmieniły się potrzeby prawne jeśli chodzi o sprawy związane z rewitalizacją. Dlatego po konsultacjach społecznych przygotowany musiał być nowy program rewitalizacji, a przed uchwaleniem dodatkowo trzeba go było uzgodnić z zarządem województwa.

Dlatego tez radni dziś uchwalili jednogłośnie przygotowany w pośpiechu plan rewitalizacji miasta. Dokument jest obszerny, liczy ponad 200 stron. Co w nim jest ciekawego? – o tym w najbliższych dniach!

Jak przebiegła sesja? – o tym w materiale Rafała Owczarka

Komentarze

komentarze

Opublikowano w

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *