Święto Wolnej Książki – przeczytałeś? Podaj dalej

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna wraz z czytelnikami obchodzi w środę Święto Wolnej Książki. Placówka od kilku lat promuje bookcrossing – czyli przekazywanie przeczytanych książek do dalszego czytania.

Bez wątpienia najciekawszą akcją był czytelniczy flash-mob ,,leżing and parking”, podczas którego na kocach leżących na zielonej trawie w Parku Traugutta można było spokojnie oddać się przyjemności czytania na świeżym powietrzu. Z tej możliwości skorzystali przede wszystkim bardzo młodzi ludzie, którzy w upalnym żarze środowego południa z przyjemnością czytali.

Miejska biblioteka od kilku lat promuje także bookcrossing czyli przekazywania przeczytanych książek dalej, aby i kolejne osoby mogły się z nimi zapoznać. Przed biblioteką stoi specjalna półka, na którą każdy z nas może odstawić przeczytane i niepotrzebne pozycje, i wziąć do przeczytania te książki, które nas ciekawią.

Czytelnictwo jest dziś luksusem – nowe książki są pięknie wydane, ale… niezwykle drogie. Niegdyś książki były tanie i może dlatego najciekawsze pozycje w mgnieniu oka znikały z księgarskich półek. Dziś książka jest luksusem. bez względu na to, czy w luksusowej, papierowej wersji czy w wersji elektronicznej jej zakup kosztuje kilkadziesiąt złotych. Dlatego w dzisiejszych czasach idea bookcrossingu sprawdza się doskonale.

A jak się czyta na świeżym powietrzu? Odpowiedź może być tylko jedna: świetnie!

Czytelniczy flash-mob ,,leżing and parking”

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *