Święto Róży 2017 – Rewolucji nie będzie

Święto Róży odbędzie się w tym roku w dniach 8-10 września. Jakie atrakcje na nas czekają?

– Rewolucji nie będzie – zapowiada Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna. – Najważniejszym punktem Święta Róży będzie, oczywiście, największa w Polsce wystawa róż ogrodowych. Będą koncerty na małej scenie na Placu Piłsudskiego, a duża scena koncertowa stanie tym razem na stadionie przy ul. Kościuszki. To z powodu remontu ulicy Podrzecznej.

Wystawa róż ma się w tym roku odbywać pod hasłem ,,Róża w Krainie Czarów”.

– Przygotowujemy także Kutno Rose Show, czyli spotkanie, gdzie każdy amator hodujący róże będzie się mógł nimi pochwalić, a kwiaty oceniać będzie profesjonalne jury z przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Różanego na czele – mówi Weronika Lenarczyk z Kutnowskiego Domu Kultury. – Przystanek dziecko w Parku Traugutta także będzie miał w tym roku nieco inną oprawę. Nie będzie dmuchanych zabawek, za to tematem zabaw dla dzieci ma być ,,Alicja w Krainie Czarów”.

Wśród artystów, których zobaczymy na małej scenie znajdzie się między innymi Tercet czyli Kwartet z Hanną Śleszyńską, Piotrem Gąsowskim i Robertem Rozmusem.

– Będzie także muzyka włoska, międzywojenna, ludowa… koncerty będą bardzo różnorodne – mówi Radosław Rojewski, dyrektor Kutnowskiego Domu Kultury. – Na dużej scenie zagrają Future Folk, Patrycja Markowska i Lao Che. Gwiazdą ipmrezy będzie Kult.

Dyrektor Rojewski obiecuje także, że w tym roku – może po raz pierwszy – róże będą widoczne podczas święta i na pewno nikt nie będzie pytał: a gdzie te róże?

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *