Święto kolarstwa w Kutnie. Wygrał Norman Vahtra

Norman Vahtra (Cycling Tartu) triumfował dziś w Kutnie na mecie 2. etapu Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, przejmując jednocześnie prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugi na metę przyjechał Jason van Dalen (Metec TKH), a trzeci Patryk Stosz (CCC).

Drugi etap 30 Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków okazał się równie ciekawy, co… długi. Choć wyznaczona trasa ze Zgierza do Kutna liczyła niepełna 150 kilometrów, to jednak zawodników czekało na trasie kilka przygód. Najpierw, na jednym z przejazdów kolejowych sędziowie zatrzymali wyścig, by przepuścić pociąg. Sędziowie zatrzymali także pół stawki kolarzy w Kutnie, przed wjazdem na rundy miejskimi ulicami. W chwili, gdy Norman Vahtra był dekorowany, na metę dojeżdżali jeszcze ostatni zawodnicy.

Kutnianie nie zawiedli. Tłumnie stawili się wzdłuż trasy, a najwięcej ich było – oczywiście – na mecie. Możliwość sześciokrotnego oglądania zawodników znacznie podniosła atrakcyjność imprezy.

Dodatkową atrakcją był także fakt, że do Kutna przyjechał mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, wicemistrz olimpijski Marek Leśniewski i doskonale w Kutnie znany Mieczysław Nowicki, srebrny, a dodatkowo jeszcze brązowy medalista olimpijski.

Galeria zdjęć ze środowego święta kolarstwa – w późniejszych godzinach.

Zwycięzca kutnowskiego etapu Norman Vahtra

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *