Sprawca wypadku w Dobrzelinie aresztowany na 3 miesiące

3 miesiące bezwzględnego aresztu dla 26-letniego sprawcy wypadku w Dobrzelinie. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu spowodował wypadek, w którym ucierpiało 2 pasażerów.

Przypomnijmy:  14 lipca 2019 roku w miejscowości Dobrzelin pow. kutnowski, 26-letni mężczyzna poprzez swoją brawurową jazdę samochodem marki Lexus, na łuku drogi z Bedlna w kierunku Żychlina stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Ze sprawcą wypadku podróżowało dwóch pasażerów, którzy doznali  znacznych obrażeń ciała. Ranni zostali przewiezieni karetką do szpitala. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego miał w organizmie 1,04 promila alkoholu.

– Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony na 3 miesiące do aresztu. Należy dodać, że kierujący mimo młodego wieku już miał zabrane prawo jazdy i orzeczony przez sąd  zakaz prowadzenia pojazdów – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Za spowodowanie wypadku po pijanemu może grozić do 12 lat więzienia oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Kutnowscy policjanci przypominają! Kierowanie pojazdem „na podwójnym gazie” jest zakazane, a przy tym stanowi śmiertelne zagrożenie. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, reakcje opóźnione. Nie jesteśmy w stanie właściwie ocenić odległości.Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Apelujemy do osób, które są świadkami nieodpowiedzialności kierowców- nie pozwólmy swoim bliskim, znajomym czy nawet przypadkowym osobom wsiąść za kierownicę  po alkoholu. Konsekwencje takich zachowań możemy ponosić całe życie.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *