Śpiesz się powoli czyli Światowy Dzień Powolności

 

W obecnych czasach słowo „powoli” nabrało niezwykłego charakteru – dziś oznacza nie pędź, zwolnij, postaraj się żyć bez pośpiechu i stresu! 25 lutego to szczególny dzień w roku, w którym kultywuje się tę sztukę życia w wielu krajach na świecie. O czym mowa? To Światowy Dzień Powolności, który od kilku lat zyskuje coraz większe grono zwolenników także w Polsce. Oto kilka prostych wskazówek, jak celebrować tę okazję.

  1. Spaceruj, rozglądaj się i podziwiaj

Im wolniej żyjemy, tym więcej dostrzegamy drobiazgów dookoła, dlatego warto nauczyć się spacerować, rozglądać się i obserwować. Nie siedź w domu, wyjdź na zewnątrz i przejdź się, aby dostrzec i docenić choćby kolor i kształt chmur na niebie.

  1. Skup się na jednym zadaniu

Coraz więcej ludzi czuje ogromną presję multitaskingu (czyli wielozadaniowości), ma ambicje by sprostać wielu wyzwaniom jednocześnie. Nie szukaj magicznego zaklęcia, aby wydłużyć dobę – zaplanuj czas inaczej. Poproś o pomoc w wykonaniu zadania koleżankę z zespołu lub jeśli to możliwe przełóż o kilka dni deadline na oddanie projektu. Doceń jedną, ale szczegółowo i solidnie wykonaną pracę!

  1. Zadzwoń, spotkaj się – nie pisz

Wiadomości w portalach społecznościowych nie oddadzą atmosfery prawdziwej rozmowy – gestykulacji, emocji, mimiki twarzy, czy barwy głosu rozmówcy! Znajdź więcej czasu dla bliskiej osoby, ale zrezygnuj z komunikatora video i spotkaj się, aby porozmawiać na żywo.

  1. W doborowym towarzystwie

Twój kalendarz towarzyski i zawodowym pęka w szwach? Może warto w tym dniu zwyczajnie pobyć chwilę samemu ze sobą. Dobra książka, film lub leniwe popołudnie w ulubionej kawiarni to sposoby na relaksujący dzień, do którego na pewno szybko zatęsknisz nie tylko od święta!

Co jeszcze warto robić w taki dzień? Każdy z nas wie, co najbardziej lubi i na co kompletnie brakuje mu czasu w ciągu tygodnia. Może więc warto cieszyć się powolnością nie tylko z okazji święta, ale znacznie częściej robić taki dzień dla samych siebie.

źródło: InfoWire.pl

foto: pixabay

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *