Spacerem po Kutnie – foto: Lech Martynowski

Niewiele mamy w tym roku atrakcji kulturalnych, zatem trudno się dziwić, że chętnie korzystamy z tych możliwości spędzenia wolnego czasu, które są. Dobrą propozycją jest przygotowany przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej ,,Spacer po Kutnie”, w którym można wziąć udział w każdą sobotę.

– „Spacerem po Kutnie” – to cykl 10 spacerów – zwiedzanie Kutna w nowej formule.  Podczas spaceru można dowiedzieć się wielu ciekawostek o zabytkach  Kutna – mówi Bożena Gajewska, prezes TPZK. – Spacer nie będzie trwał dłużej niż 2 godziny i będzie prowadzony     w tempie dla  zarówno małego, jak i starszego mieszkańca Kutna. Mile widziane są całe rodziny uczestniczące w spacerze.
Każdy z uczestników otrzyma  „Kartę uczestnika spacerem po Kutnie”,  w której organizator będzie  potwierdzał udział w każdym ze spacerów okolicznościową  pieczęcią. Wszyscy, które zbiorą maksymalną ilość pieczęci  zostaną nagrodzeni  upominkami – książką „Przewodnik. Kutno i region Kutnowski”.

W minioną sobotę spacerowicze odwiedzili centrum miasta, budynek starego szpitala, kościół św. Wawrzyńca i wiele innych, ciekawych miejsc. Z aparatem fotograficznym towarzyszył im Lech Martynowski.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *