Spacer po Kutnie z TPZK w każdą sobotę

Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej zaprasza mieszkańców Kutna oraz turystów  do udziału  w  spacerach po Kutnie  w każdą wakacyjną sobotę o godz. 16.16.

Miejscem zbiórki będzie zawsze Dworek Modrzewiowy  przy ul. Narutowicza 20 (tylko podczas spaceru do „Parku  Wiosny Ludów” – zbiórka będzie przed Szkołą Muzyczną).   Bezpłatnie oprowadzi Was przewodnik z TPZK.
„Spacerem po Kutnie” – to cykl 10 spacerów – zwiedzanie Kutna w nowej formule.  Podczas spaceru dowiecie się wielu ciekawostek o zabytkach  Kutna.
Spacer nie będzie trwał dłużej niż 2 godziny i będzie prowadzony     w tempie dla  zarówno małego, jak i starszego mieszkańca Kutna. Mile widziane są całe rodziny uczestniczące w spacerze.
Każdy z uczestników otrzyma  „Kartę uczestnika spacerem po Kutnie”,  w której organizator będzie  potwierdzał udział w każdym ze spacerów okolicznościową  pieczęcią. Wszyscy, które zbiorą maksymalną ilość pieczęci  zostaną nagrodzeni  upominkami – książką „Przewodnik. Kutno i region Kutnowski”.
Drugi spacer po Kutnie  już 18 lipca o godz. 16.16 – zbiórka pod Dworkiem modrzewiowym. Czeka na Was niespodzianka – zwiedzimy kościół pw. św. Wawrzyńca, po którym oprowadzi ks. dr Jerzy Swędrowski oraz Dom Dochodowy Straży Ogniowej, w którym obejrzymy malowidła na suficie i balkonach, z tarasu popatrzymy na  Rynek Zduński, a odważni będą mogli wejść do 100-letnich piwnic…
– Nie przegap tego wydarzenia! To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć te interesujące miejsca! – zachęca Bożena Gajewska, prezes TPZK. – Nie zapomnijcie zabrać ze sobą maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos!

Zadanie pn. „Spacerem po Kutnie” jest dofinansowane  ze środków finansowych  Miasta Kutno.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *