SP2: Strach ma wielkie oczy, czyli o oswajaniu potworów

Pola Stępniewicz, najmłodsza w Polsce pisarka, przeczytała dzieciom swoją książkę “Kto mieszka za meblami” i przedstawi metody na oswajanie potworów mieszkających w domach. Uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej oraz klas V -VII z SP nr 2 w Kutnie spotkali się z  Polą i jej mamą, które opowiedziały o tym jak radziły sobie ze strachem i jakie metody wypracowały na oswajanie wytworów dziecięcej wyobraźni.

„Kto mieszka za meblami” – to historia Janka bojącego się potworów, którą Pola podyktowała mamie, gdy miała 6 lat. Mama Poli w dzieciństwie też bała się potworów, dlatego bardzo mocno zaangażowała się w pomysł córki i wydanie książeczki zawierającej metodę na oswojenie takich strachów.

Jak zaznacza mama autorki wszystko zaczęło się od potworów za meblami, a skończyło na powstaniu książki, którą dziś polecają dzieciom psychologowie. Bohater książki poradził sobie z lękami tak jak Pola – oswoił i ośmieszył je.

Książka, która pomaga
To nie jest zwykła książka do czytania przed snem. To wydawnictwo, przygotowane we współpracy z psychologami, platforma dla rodziców i opiekunów, która pomaga w rozmowie o strachach i przejściu przez problemy dziecka borykającego się z lękami.

– Miała być to książeczka do poczytania i pooglądania, a dziś już wiem, że udało nam się stworzyć lekturę, która może być doskonałym początkiem do rozprawienia się z wytworami wyobraźni naszych dzieci. Jak to wyglądało i zadziało w naszym domu opowiem w SP nr 2 w Kutnie – wyjaśnia Ewa Stępniewicz.

Pola rozdała autografy i zakładki do książek oraz rozstrzygnęła konkurs plastyczny. Odpowiedziała na wiele pytań , przekazała bibliotece szkolnej swoje książki.

Strach ma wielkie oczy, czyli o oswajaniu potworów

info i foto: Szkoła Podstawowa nr 2

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *