W SP2: działania na rzecz bezpiecznego internetu

We wtorek 26 lutego 2019 r. w bibliotece szkolnej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego odbyły się trzy spotkania z uczniami klas IV-VIII realizowane w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2019 ph. „Działajmy razem”.

Bezpieczny internet naszych dzieci zależy od wspólnych działań podejmowanych przez młodych i dorosłych użytkowników. Tylko wspólne, odpowiedzialne działania dzieci i rodziców pozwolą na bezpieczne korzystanie z wielkiego potencjału globalnej sieci.

Zajęcia z uczniami klas IV-VIII zakończyły tegoroczny cykl szkolnych spotkań profilaktycznych nt. „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie – najnowsze zagrożenia cyberprzestrzeni”. Najpierw w październiku uczestniczyli w nich gimnazjaliści, w styczniu na spotkanie zaproszeni zostali rodzice uczniów.

Wszystkie prelekcje przygotował i przeprowadził p. Michał Wenerski, nauczyciel bibliotekarz z Biblioteki Pedagogicznej w Kutnie. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, dzieląc się własnymi doświadczeniami wynikającymi z korzystania z internetu.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *