SOR w kontenerach czyli co nas czeka podczas remontu

Choć umowa o dofinansowanie remontu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego jeszcze jest nie podpisana, wiadomo już, że remont się odbędzie. A co w tym czasie z samym oddziałem?

– Możliwe są dwa warianty – mówi Marek Kiełczewski, prezes Kutnowskiego Szpitala Samorządowego. – Ponieważ SOR musi działać możliwa jest taka sytuacja, że remont będzie prowadzony, a pacjenci będą w tym samym czasie przyjmowani. Jest też możliwość, że będzie zorganizowany tymczasowy SOR w kontenerach. Są to kontenery przystosowane do działalności medycznej, bardziej kojarzące się z działaniami militarnymi niż cywilną służbą zdrowia. Jest w nich miejsce na porady lekarskie, na poczekalnie dla pacjentów, są nawet sale operacyjne w takich kontenerach.

Czy więc w Kutnie zobaczymy przy szpitalu kontenery medyczne? – tego jeszcze nie wiadomo.

 – Na razie nie wiemy ile kosztowałoby zorganizowanie takiego SOR-u – mówi prezes. – Choć na pewno wtedy remont przebiegałby sprawniej niż gdyby miał być wykonywany przy normalnej pracy na izbie przyjęć.

Przyznane dofinansowanie przeznaczone jest nie tylko na sam SOR. Będzie także remontowany podjazd dla karetek i droga prowadząca do lądowiska Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak długo taki remont może potrwać?

 – Zapewne kilka miesięcy – dodaje prezes. – To są skomplikowane prace budowlane. Przetargi na wykonanie będą ogłoszone na wiosnę.

Oznacza to, że przyszłych pacjentów szpitala może czekać kilka trudnych miesięcy. Ale… jest też jeden plus. Jesienią przyszłego roku odbędą się wybory do samorządów i niewątpliwie samorząd powiatowy zrobi wszystko, by do tego czasu móc się sfotografować w odnowionym Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Dla nas, zwykłych ludzi, jest to gwarancja, że prace nie powinny się ślimaczyć. Ale jak będzie – przekonamy się w przyszłym roku.

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *