Śniegu jeszcze dopada – jest i będzie ślisko

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada trudne warunki pogodowe na najbliższe dni. Przymrozek spowoduje, że roztopiony śnieg będzie zamarzać. W ciągu najbliższej doby śniegu przybędzie.

– Firma TRAKT, która odpowiedzialna jest za zimowe utrzymanie dróg cały czas jest w 24-godzinnej gotowości i reaguje na wszelkie zmiany pogodowe – informuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego Urzędu Miasta Kutno. – W czwartkowy poranek, po intensywnych nocny opadach śniegu, główne ciągi komunikacyjne w mieście były przejezdne.

Dodatkowo osoby zatrudnione w ramach robót publicznych odśnieżają przejścia dla pieszych. Umowa z firmą odpowiedzialną za zimowe utrzymanie dróg obowiązuje do końca lutego. Miasto płaci za to 150 tysięcy złotych na sezon.

Jak informuje Kamil Klimaszewski mają być także odśnieżane CHODNIKI i to nie tylko w ścisłym centrum. Poza tradycyjnie odśnieżaną ulicą Królewską i przyległymi ulicami, pracowników odśnieżających chodniki mamy zobaczyć także na ulicach: Grunwaldzkiej, Łąkoszyńskiej, Sienkiewicza, Armii Krajowej, Kościuszki, Maczka, Wilczej, Rychtelskiego, Łęczyckiej, Żółkiewskiego, Staszica i Wojska Polskiego.

– Nie mniej jednak staramy się dbać o to, by mieszkańcy mogli poruszać się swobodnie po wszystkich częściach miasta. Szczególną uwagę zwracamy na ciągi pieszo-rowerowe – zapewnia Kamil Klimaszewski. – Tak jest między innymi na ulicach: Kasztanowej, Olimpijskiej, Szymanowskiego, Barei czy Matejki. Firmy zobligowane są również do utrzymania zimowego chodników na 25 innych ulicach.

IMGW wydał ostrzeżenia dla terenu powiatu kutnowskiego przed oblodzeniem i intensywnymi opadami śniegu. Uważajmy!

foto: Urząd Miasta Kutno

 

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *