Śmiertelny wypadek w Różanowicach. Zginął rowerzysta

28 sierpnia 2019 roku kutnowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzysty .Do wypadku doszło na skrzyżowaniu dróg gminnych w miejscowości Różanowice. Niestety, zdarzenie okazało się być śmiertelne w skutkach.

– 28 sierpnia 2019 r., około godz. 21:30 w Różanowicach gm.  Krzyżanów doszło do tragicznego w skutkach wypadku – informuje Komenda Powiatowa Policji w Kutnie. – Kierujący rowerem 64 –letni mieszkaniec pow. kutnowskiego  wykonując manewr skrętu w lewo wjechał pod nadjeżdżający z naprzeciwka samochód, którym kierował 21-letni mężczyzna (zam. pow. Kutno). W wyniku odniesionych obrażeń rowerzysta poniósł śmierć na miejscu. Kierujący pojazdem trzeźwy.

Funkcjonariusze pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kutnie badają okoliczności zdarzenia.

Policja apeluje:

Każdy  rowerzysta jak i pieszy  powinien  pamiętać o swoim bezpieczeństwie, z rozwagą poruszać się na drodze. Pamiętajmy aby zadbać o to, by być widocznym na drodze i poruszać się poza obszarem zabudowanym lewą stroną jezdni. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet zwykła latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *